• تلفن: 09360461043 
  • ایمیل: ehsannbz@gmail.com
  • ساعات کاری: 08:00-17:00

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان:
بازسازی ساختمان هایی که قدیمی هستند و عمر زیادی دارند یک امر بسیار مهم است که بر سلامتی ساکنین آن ساختمان نیز بی تاثیر نیست. هر ساختمانی بعد از چند سال نیاز به بازسازی خواهد داشت زیرا قسمت های مختلف ساختمان مثل گچ کاری ساختما، نما، سیستم لوله کشی ساختمان، دیوار ها و … با مرور زمان قابل استفاده نمی باشد. گاها اشخاص بر این باورند که اگر ساختمان فرسوده را بکوبند و از نو بسازند هزینه ی کمتری نیاز دارد نسبت به زمانی که بازسازی ساختمان انجام دهند. اما این درست نیست و بازسازی ساختمان روش درستی است که از لحاظ اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه تر از نوسازی ساختمان می باشد.
بازسازی ساختمان در کل به دو دسته تقسیم می شود. یک دسته مرمت و همچنین بازسازی بخش های مهم ساختمان است که بر استحکام ساختمان تاثیر بسزایی خواهد داشت، و دسته ی دیگر بازسازی قسمت های قابل دید ساختمان می باشد که در زیبایی ساختمان مهم و موثر است. دیوار های ساختمان ها با نشست زمین به مرور زمان ترک برمیدارد، پس باید تعمیر و مرمت شود.

مراحل بازسازی ساختمان:
بازسازی ساختمان مراحل زیادی دارد که توجه به هر کدام از آن ها در زیبایی بیشتر ساختمان بسیار موثر است. از مراحل بازسازی ساختمان می توان اشاره کرد به: خراب کردن بخش های فرسوده ی ساختمان توسط تیم حرفه ای مهندسی، گچ کاری کردن و گذاشتن سقف کاذب، نور پردازی ساختمان، کف سازی، قرنیز، پوشش دیوار ها ( بیشتر مربوط به دکوراسیون داخلی ساختمان )، رنگ آمیزی کردن قسمت های مختلف ساختمان.
ابتدا برای بازسازی ساختمان بلید نزد یک مشاور رفت، مشاوره گرفتن از افرادی که در زمینه بازسازی ساختمان تخصص دارد می تواند کمک های زیادی به اشخاص کند و با کمک مشاور یک طرح و برنامه ریزی دقیق بچینند. از نکات مهمی که در بازسازی ساختمان تاثیر دارد بودجه ی اشخاص و همچنین زیبایی ساختمان می باشد که همانطور که گفته شد باید با یک برنامه ریزی دقیق فرآیند بازسازی را انجام داد.
بازسازی ساختمان به این معنا نیست که که شما نمای کلی ساختمان را از بین ببرید یا چیزی از آن کم کنید، بلکه میتوانید با در نظر گرفتن نمای کلی ساختمان و قسمت هایی که برای شما مهم و گاها خاطره انگیز است به مناسب ترین شیوه بازسازی ساختمان خود را انجام دهید. برای بازسازی ساختمان نیاز به یک معمار برای طراحی بخش های مختلف ساختمان، پیمانکار و همچنین کارگرانی برای کمک و خراب کردن قسمت های مدنظر در ساختمان نیاز است.
ناگفته نماند که بازسازی ساختمان و مرمت آن یک عمل زمان بر و هزینه بر و پیچیده است. برای کمک گرفتن از مشاور و استفاده از مواد و مصالح و استخدام معمار و پیمانکار و کارگر، همگی باید با توجه به بودجه و درآمد شما صورت گیرد و اگر می دانید به زمان زیادی برای بازسازی ساختمان نیاز دارید پس دقت زیادی در هزینه ها داشته باشید. عوامل زیادی در هزینه ی بازسازی ساختمان تاثیر دارد مانند: اندازه ی ساختمانی که میخواهید در آن بازسازی انجام دهید، منطقه ی جغرافیایی، توجه به تخصص پیمانکار، ویژگی های ساختمان، طراحی و … از عواملی موثر بر هزینه ی بازسازی ساختمان است.