• تلفن: 09360461043 
  • ایمیل: ehsannbz@gmail.com
  • ساعات کاری: 08:00-17:00

طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی
آیا شما به تزئینات داخلی علاقه دارید، اما مطمئن نیستید که این امر چه چیزی را به همراه دارد؟ در این مبحث، ما دکوراسیون داخلی را تعریف می کنیم و در مورد برخی از سبک ها و نکات دکوراسیون بحث می کنیم.
گفته می شود بین اتاقی که توسط یک طراح داخلی حرفه ای طراحی شده و اتاق توسط یک دکوراتور منزل ساخته شده است، یک تفاوت وجود دارد. از ایجاد تعادل در طرح های رنگی تا آویزان کردن کارهای هنری، برنامه ریزی برای روشنایی و حتی موقعیت پرده ها، طراحان یک جعبه ترفند دارند که می تواند یک طرح متوسط ​​را به یک فضای افسانه ای تبدیل کند. ما برخی از بهترین اسرار تجاری را جمع آوری کرده ایم تا دکوراسیون خود را به سطح بالاتری برسانیم.
یکی از رایج ترین اشتباهات طراحی که افراد غیر طراح ( بخصوص در فضاهای با نقشه باز ) مرتکب می شوند، جا انداختن بیش از حد مبلمان در یک منطقه است بدون اینکه جای کافی برای گردش راحت افراد باقی بماند. عرض معبرهایی که در خانه شما بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد باید حداقل 90 سانتی متر عرض داشته باشد ( فقط برای عبور دو نفر از یکدیگر).
صحبت از گذاشتن فضای کافی، همچنین مهم است که اطمینان حاصل کنید که در مناطق کم تردد خانه شما فضای جابجایی وجود دارد. به عنوان مثال، شما باید در فاصله 45 سانتی متری بین مبل ها، صندلی ها و میزها را در اتاق نشیمن خود قرار دهید. این به شما فضای کافی برای نشستن و حرکت می دهد بدون اینکه برای فنجان قهوه خود خیلی به سمت میز کشیده شوید یا برای گفتگو در اتاق فریاد بزنید.
قطعاً هنگام طراحی سه عدد یک عدد جادویی است ( به طور کلی اعداد فرد نیز به همین ترتیب است). گروه بندی تعداد عجیب و غریب موارد اعم از کوسن، گلدان، عکس یا شمع، چشم را مجبور به حرکت در اطراف نمایشگر می کند، و باعث ایجاد سطحی از علاقه بصری می شود که تنظیمات متقارن و عددی به راحتی قابل رقابت نیستند.
این یک ترفند مفید دیگر برای درست کردن نسبت ها و متعادل سازی سبک های مختلف در یک فضا است. یک روش تضمینی برای دادن شخصیت اتاق این است که حدود 70٪ آن را به سبک خاصی تزئین کنید و سپس 30٪ باقیمانده را به سبک کاملاً متفاوتی تکمیل کنید. بنابراین می توانید یک طرح عمدتا سنتی را با پراکندگی چیزهای معاصر تزئین کنید یا بالعکس.
استفاده از کفپوش یکسان در سرتاسر اتاق ها یا مناطق مختلف خانه شما روشی آسان برای ایجاد احساس فضا نسبت به آنچه که هست بسیار بزرگتر است. اگر اتاق های بزرگ و با نقشه باز دارید، از فرش برای تداوم شکسته شدن و تقسیم فضا استفاده کنید.
آیا اتاق یا دفتر کار فاقد کارایی است؟ آیا دکور به نظر می رسد فرسوده و قدیمی است؟ آیا ممکن است فضایی خالی باشد و برای احیای آن به طراحی کامل نیاز داشته باشد؟ همه دلایل استخدام دکوراتور داخلی است. تزئین ممکن است برای بعضی از افراد کار ساده ای به نظر برسد، اما نیاز به توجه کافی به جزئیات و دانش سبک های طراحی دارد.

انواع طراحی دکوراسیون
تزئینات داخلی هنر تزیین منزل مسکونی یا مشاغل تجاری با توجه به سلیقه و سبک شخصی مشتری است. این شامل انتخاب طرح های رنگی، مواد کف، مبلمان، آثار هنری و لوازم جانبی است. این منطقه را به یک طرح زیبا و زیبا و دوستانه تبدیل می کند.

دکوراسیون داخلی در مقابل طراحی داخلی:
تزئینات داخلی اغلب با طراحی داخلی همراه است. گرچه دست به دست هم می دهند، اما دکوراسیون داخلی با طراحان داخلی متفاوت است. طراحان داخلی وظایف مشابه دکوراتورها را انجام می دهند اما باید آموزش رسمی و گواهینامه حرفه ای صلاحیت طراحی داخلی دریافت کنند. از طرف دیگر، دکوراتورهای داخلی نیازی به تحصیل رسمی یا تجربه حرفه ای ندارند. هر دو برای انجام کارهای طراحی با متخصصان خدمات شریک هستند، اما ممکن است طراحان داخلی برای تغییر عناصر ساختاری با پیمانکاران کار کنند. دکوراتورهای داخلی به ندرت تغییرات ساختاری ایجاد می کنند و بر تصاویر یک فضا تمرکز می کنند.

نکات تزیین:
سبک تزئین درست یا غلطی وجود ندارد، اما طراحی یک فضا می تواند یک امر به موقع باشد. شما ممکن است ساعت ها به دنبال رنگ آمیزی مناسب مبلمان و لوازم جانبی خود باشید. نکاتی برای جلوگیری از این مشکلات و ایجاد یک طراحی با کیفیت از همان ابتدا وجود دارد که شما می توانید به آسانی از آن ها استفاده کنید.

سبک های تزئین:
در طول سال ها سبک های طراحی زیادی وجود داشته است، اما بیایید محبوب ترین سبک ها را با هم بررسی کنیم:

1- ساحلی:
ساحلی سبک ایده آل برای کسانی است که می خواهند ساحل و اقیانوس را به زندگی روزمره خود وارد کنند. این شامل طرح های رنگی سفید، آبی، سبز و نارنجی است. لوازم جانبی شامل صخره های اقیانوسی قاب دار، پوستر های دریایی، عناصر چوبی و مبلمان برای ایجاد فضای آرامش بخش است.

 

2- نوین یا مدرن:
طراحی مدرن یک سبک براق است که سادگی را برجسته می کند. دکوراتورها از رنگ سفید، خاکستری و سیاه به عنوان طرح های اصلی رنگ استفاده می کنند. طراحی ها تمیز و بدون سر و صدا هستند. خطوط مستقیم و پررنگ ترجیح داده می شوند. از عناصر و مواد جانبی طبیعی مانند قاب های چوبی، تزئینات فلزی و مبلمان استفاده می شود.

 

3-امروزی یا معاصر:
معاصر تنوع نرم تری از طراحی مدرن است. سبک امروزی اغلب با سبک مدرن اشتباه گرفته می شود زیرا دارای یک ظاهر تمیز با خطوط مستقیم است. این امکان را برای رنگ های جسورانه، نرم و خنثی فراهم می کند. طراحی معاصر با طراحی مدرن متفاوت است زیرا سبک آن همیشه در حال تغییر است. این تمرکز بر روی طرح ها و روندهای حال حاضر است. آنچه امروزه طراحی معاصر را تعریف می کند ممکن است در آینده آن را تعریف نکند.

Modern Glam: 4-
با شکلی زیبا طراحی مدرن و مدرن را با هم ادغام می کند. صندلی های تاشو و روتختی و عثمانی این فضاها را مانند پارچه های مخملی با پارچه های لوکس احساس می کنند. مبلمان فلزی و قطعات جانبی معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند و با طرح های رنگی روشن یا خنثی جفت می شوند.

5- کشور:
سبک کشور، مواد طبیعی و عناصر روستایی را برای ایجاد یک محیط زندگی در مزرعه در فضای باز برجسته می کند. قرمز یک رنگ غالب با رنگ های ملایم است. سبدهای حصیری، پالت ها و قطعات سفالی سفید از لوازم جانبی محبوب هستند.

 

 

6- ترکیبی:
اگر مشتری در انتخاب سبک خود مطمئن نیست، اما به سبک های مختلف علاقه دارد، ممکن است از سبک ترکیبی طرفداری کند. قوانین سبک ترکیبی تعریف نشده است. جمله “هر چیزی می رود” واقعاً برای مشتری ترکیبی مفید است. در این سبک از همه عناصر، رنگ ها، بافت ها و مواد برای ایجاد فضای متمایز استفاده شده است.

 

7- کولی یا بوهمیایی:
یک کلمه برای توصیف این سبک وجود دارد: پررنگ. سبک کولی روشن و رنگارنگ است. رنگ های اصلی قرمز، زرد و آبی با رنگ های فرعی صورتی ، بنفش عمیق و نارنجی استفاده می شود. قطعات مبلمان چوبی که با مواد مخمل خواب دار پوشانده شده اند، با چاپ های راه راه، هندسی و گل ها مشبک می شوند. سبک کولی برای افرادی است که ممکن است از سفر و فرهنگ الهام گرفته باشند.

 

8- آسیایی:
سبک طراحی آسیایی از عناصر طبیعت برای احساس آرامش استفاده می کند. سفید، سبز، آبی و خنثی از طرح های اصلی رنگ هستند. نور طبیعی با پوشش های پنجره ای محدود مورد نظر است تا بیشترین میزان نور خورشید را به یک اتاق وارد کند. پارچه ها و چاپ های الهام گرفته از آسیا به عنوان طرح های صندلی، بالش و سایر پوشش ها استفاده می شوند. برای افزودن جلوه های طبیعی، گیاهان کوچک در سراسرطراحی استفاده می شود.

 

تزئینات داخلی ساختمان